Заходи стосовно забезпечення діяльності Луганського обласного центру з гідрометеорології

В багаторазових відрядженнях (у лютому 2020 року: 03-05.02; 12-15.02; 19-21.02) у зв’язку з тривалим судовим провадженням 20 лютого 2020 року Дарницьким районним судом м. Києва прийняте рішення за позовом Михайловій М.В. «Про визнання звільнення незаконним, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу» – Михайловій М.В. відмовлено у задоволенні позову. Офіційне судове рішення отримано Луганським ЦГМ.

Програмою ООН із відновлення та розбудови миру була надана практична підтримка, розширення та автоматизації систем моніторингу стану навколишнього середовища, контролю та екологічної звітності в цільових громадах Луганської області. Покращення найбільш повного та якісного гідрометеорологічного забезпечення, збільшення об’єму метеорологічних спостережень і робіт в зоні проведення ООС з метою отримання даних про стан природного середовища, впровадження вимог Мінаматської Конвенції за допомогою Громадських організацій («НАШ ДІМ БІЛОВОДЧИНА», «НОВИЙ СВІТ», «ШИРОКИЙ СТЕП», «ЕКОЛОГІЧНЕ ОПАЛЕННЯ». Були проведені заходи з переобладнання, доукомплектування метеорологічних станцій, інформаційна компанія з моніторингу довкілля.

За рахунок фондів були придбані:

для метеорологічної станції Біловодськ

  • багатоканальний перетворювач температури ґрунту КРОТ-14,
  • глибинні термоперетворювачі температури ґрунту,
  • поверхневі термоперетворювачі температури ґрунту,
  • перетворювач температури повітря ТРОЯНДА
  • перетворювач вологості повітря ЛОТОС;

для метеорологічної станції Новоайдар (ведуться підготовчі роботи до відкриття станції):

  • вимірювач атмосферного тиску БАР,
  • опадомір Третякова О-1 у комплекті,
  • друге відро для опадоміру,
  • дозіметр-радіометр  МКС-05 ТЕРРА (основний та резервний),
  • флюгер Вільда з важкою дошкою та інше.

На метеостанції Біловодськ за допомогою Громадсткої організації «ЕКОСИСТЕМА» за рахунок благодійних фондів вирішується питання альтернативного зовнішнього освітлення. Відбулася модернізація та осучаснення роботи цієї станції. Такий довгий ряд спостережень, як на метеорологічній станції Біловодськ (майже 130 років) дуже важливий для вивчення клімату та інших наукових досліджень.

Одним із джерел про стан навколишнього середовища являються метеорологічні станції, які проводять агрометеорологічні та гідрометеорологічні спостереження з метою отримання даних. Для більш детальної інформації про стан довкілля на сході України необхідне відкриття метеорологічної станції в смт. Новоайдар, яке розташоване у центрі  Луганської області.

Відкриття метеорологічної станції в смт. Новоайдар, доукомплектування метеорологічної станції Біловодськ буде сприяти розширенню та автоматизації систем моніторингу стану навколишнього середовища, підвищенню обізнаності громади щодо стану довкілля, зменшить використання ртуті для захисту здоров’я та довкілля.

За оцінками експертів Всесвітньої метеорологічної організації кожний долар, вкладений державою в метеорологічну службу, приносить для країни до 10 доларів прибутку. Встановлено, що економічний ефект, пов’язаний з використанням гідрометеорологічної інформації в різних галузях економіки високорозвинених країн, набагато вищий, ніж у країнах, що розвиваються.

Хто володіє інформацією, той володіє світом.

З метою популяризації знань в області гідрометеорології надруковані та розповсюджуються 5000 буклетів.