Лисичанськ

ІСТОРІЯ МЕТЕОРОЛОГІЧНОЇ СТАНЦІЇ ЛИСИЧАНСЬК

12 жовтня 2017 року під час наради-семінару у м. Харкові було порушено питання про відкриття нової метеорологічної станції ІІ розряду у м. Лисичанськ.

5 грудня 2017 року вийшов наказ УкрГМЦ № 178 про відкриття метеорологічної станції з метою забезпечення метеорологічних спостережень у Луганській області для вдосконалення гідрометеорологічного забезпечення органів державної влади, місцевого самоврядування, Збройних Сил України:

Відкрити з 01 січня 2018 року метеорологічну станцію другого розряду Лисичанськ ( М-ІІ Лисичанськ) у складі Луганського обласного центру з гідрометеорології.

Присвоїти М Лисичанськ індекс 34426

Номер станції 489385

Широта станції   48°    53′ 60″ п.ш.,

Довгота 38°     27′ 38″.

Після облаштування метеорологічного майданчика та встановлення усіх приладів і обладнання, 30 червня у строк 18 годин по МСЧ, метеорологічна станція Лисичанськ ІІ розряду розпочала свою роботу у повному обсязі згідно з планом проведення метеорологічних спостережень на 2018-2019 роки.

На той момент штат станції Лисичанськ був такий:

начальник станції – Волошина Світлана Василівна,                    спостерігачі: технік-метеоролог І категорії Тюкало Надія Миколаївна (стаж роботи у гідрометеорологічній службі понад 30 років), техніки-метеорологи б/к: Прядко Світлана Олексіївна, Царевська Ольга Валеріївна, Токмачова Тетяна Олександрівна. Штат був не повний. Через пів року роботи штат дещо змінився та доукомплектувався. Зараз на станції працюють: технік-метеоролог І категорії Тюкало Н.М.,  технік-метеоролог ІІ категорії Прядко С. О. техніки-метеорологи без категорії Смєшко А.О., Ртіщева О.В., Кузьміна О.А.

На станції встановлені такі прилади:

– вимірювач атмосферного тиску БАР;

– вітровимірювальні прилади: флюгер Вільда з легкою дошкою та анемометр МАРК-60;

– опадомір Третьякова;

– психрометрична будка для спостереження за температурою та вологістю повітря;

– ожеледний станок та льодоскоп;

а також встановлена програма «АРМ-метео».

Метеостанція провадить спостереження за:

– температурою ґрунту;

– температурою та вологістю повітря ;

– характеристиками  та параметрами вітру;

– за хмарністю: висота нижньої межі, кількість та форма хмар (візуально);

– метеорологічною дальністю видимості (візуально);

– станом погоди;

– атмосферними явищами;

– вимірювання атмосферних опадів;

– радіаційним забрудненням природного середовища;

– вимірюванням Рн опадів;

а також у холодну пору року провадяться спостереження за ожеледо-паморозевими явищами; сніговим покривом: висотою та характером залягання снігу та снігомірні зйомки на постійному снігомірному маршруті.