Сватове

Метеорологічна станція Сватове

       Метеорологічна станція Сватове розпочала свою роботу у серпні 1929 року.

Зі слів колишніх працівників метеостанція працювала і в роки війни. Але дані за ці роки не збереглися. У 1937 році метеостанція стала станцією II-го розряду.

        Після війни на виконання постанови Державного Комітету Оборони №5487 від 28 березня 1944 року розпочалася відбудова мережі гідрометеоро-логічної служби на звільненій від ворога території. Роботу метеостанції ми спостерігаємо по журналах історії станції, які почали вестись з 1948 року. З 1948 року посаду начальника метеостанції займав Дубина Н.Ф., який плідно пропрацював до 1980року.

        Ми бачимо по журналах історії станції, як поступово встановлювалися прилади, або замінювалися новими, більш досконалими.

 Так у 1964році був встановлений плювіограф і спостереження велися до1978р.

 З 1969 р. розпочали спостереження за видимістю по приладам М-71, М-53А.

У 1970 році встановлений прилад «Облако» за визначенням висоти нижньої межі хмар.

У 1971 році встановлений ожеледний станок для спостережень за ожеледо-паморозевими явищами.

У 1975р. розпочали спостереження за параметрами вітру по приладу М-63М-1.

У 1980 році станцію очолила Вербецька Л.В., яка працювала до 1986року.

З 1986 р. по 2006р.станцію очолювала Крайнюк В.І., яка плідно попрацювала

та звільнилася у зв’язку з виходом на пенсію.

З 2006р.і донині станцію очолює Білоглазова Н.О., яка починала працювати техніком-метеорологом з 1986 року. Білоглазова Н.О.закінчила Харківський гідрометеорологічний технікум у 1979році і здобула кваліфікацію техніка-гідролога. Після закінчення працювала гідрологом у Новосибірському регіональному центрі з гідрометеорології у лабораторії руслових процесів. На метеостанції Сватове працювала техніком-метеорологом з 1986 року. У 2008р.

Білоглазовій Н.О. присвоєно звання  «Почесний працівник гідрометслужби».

За цей час сталося багато змін у роботі метеостанції.

У 2006 році на станції розпочали вивчати роботу з комп’ютером і у 2007 році була встановлена і введена в роботу програма « Арм-метеоролога» для автоматизованої обробки метеоданих спостережень.  Перейшли на передачу телеграм за допомогою модема.

У 2008 році встановлено вимірювач атмосферного тиску БАР.

У 2011 році підключення до мережі Інтернет зумовило зробити ще один крок у вдосконаленні всіх робіт на метеостанції. Телеграми почали передавати через Інтернет, полегшало взаємодію з УкрГМЦ, Луганським ЦГМ, Харківським РЦГМ, а також з усіма організаціями із загальних питань.

Як метеорологічна станція II-го розряду  ми проводимо такі спостереження:

спостереження за параметрами вітру, температурою та вологістю повітря,

температурою грунту, температура повітря на висоті 2 см, визначення висоти

нижньої межі хмар, атмосферного тиску, спостереження за ожеледо-паморозе-вими явищами, радіометричні спостереження.                                                 Також на метеостанції проводяться агрометеорологічні спостереження за станом та розвитком сільськогосподарських культур, запасами вологи у грунті у теплий період і холодний період року. Взимку проводяться спостереження за промерзанням та відтаванням грунту, сніговим покривом.

Невеликий штат метеостанції з 7 чоловік за послідні роки повністю оновився.

Працю на метеостанції успішно продовжує молоде покоління. Усі працівники мають вищу або середньо-технічну освіту, дисципліновані, відповідальні, уважні та старанні в роботі, роботу виконують з високою якістю спостережень

та інформації.

         На метеостанції покращилися умови праці, стали комфортнішими. У 2016році встановлено водяне отоплення , що дало змогу добре обігрівати все приміщення метеостанції. У 2017році зроблена заміна старих вікон на пластикові.