Новопсков

 

Селище міського типу Новопсков знаходиться на лівому березі р. Айдар на півночі Луганської області .
Метеорологічна станція Новопсков почала працювати з липня 1991 року в районі аеродрому смт Новопсков. Для службового приміщення було арендовано частину приміщення Райсільгоспхімії. Частину обладнання було привезено з колишньої МС Старобільськ, встановлено огорожу метеомайданчика, психрометричну будку, опадомір Третьякова, плювіограф, мерзлотомір, підготовлено оголену ділянку для спостереження за температурою грунту.
З 1 липня прийнято на посаду начальника станції Пречислу Галину Володимирівну, яка чимало зробила для розбудови метео у Новопскові. А також прийнято техніків-метеорологів Баштову Олену Василівну, Моїсеєнко Лідію Григорівну, Бондар Людмилу Іванівну та Кадочнікову Тамару Олексіївну, техніком-агрометеорологом Тараненко Марину Іванівну. З січня 1992 року прийнято на посаду техніка-метеоролога Бикову Лідію Василівну (на час декретної відпустки), яка пропрацювала тут 25 років.
10 липня 1992 року наказом Державного комітету України з гідрометеорології від 03.07.1992 року було офіційно відкрито метеостанцію Новопсков ІІ розряду зі штатом 6 осіб, у тому числі: начальник, технік-агрометеоролог, 4 техніка-метеоролога.
Встановлено анеморумбометр М-63 М-1, ИВО-1, репер, барометр.
11 лютого 1993 року розпочато передачу синоптичних та агротелеграм по МСЧ.
У листопаді 2007 року метеостанцію оснащено персональними комп’ютерами для зручності обробки інформації та для передачі даних через інтернет.
У червні 2018 року встановлено мобільний метеорологічний комплекс Тропосфера «Нордвест» (спостереження за характеристиками вітру).
Головні завдання метеостанції Новопсков:
-проведення регулярних метеорологічних спостережень з метою отримання даних про стан природного середовища, обробка їх і передача інформації в строки і в обсязі, передбачені планами і завданнями;
Метеостанція проводить :
– спостереження за температурою повітря;
– спостереження за температурою поверхні грунту;
– спостереження за температурою грунту на глибинах 5,10,15,20 см;
– спостереження за атмосферними опадами (кількістю, інтенсивністю);
– спостереження за хмарністю( кількість хмар, вид хмар, висота нижньої межі хмар);
– спостереження за метеорологічною дальністю видимості;
– спостереження за напрямком та силою вітру;
– спостереження за атмосферним тиском;
– спостереження за рівнем радіоактивного забруднення природного середовища;
– спостереження за висотою снігового покриву;
– спостереження за ожеледно-паморозевими явищами;
– снігомірниі зйомки на польовому маршруті.
– обробку метеоспостережень і передачу інформації в об’ ємі згідно плану роботи:
• синоптичні телеграми за 00,03,06,09,12,15,18,21год МСЧ.
• штормові оповіщення прот НЯ та СГЯ (цілодобово);
• донесення про СГЯ, які спричинили збитки;
• потужність експозиційної дози гамма-випромінювання;
• декадні агрометтелеграми на протязі року;
• щоденні агрометтелеграми.
Одним із завдань є гідрометеорологічне забезпечення органів державної вдади, МНС, господарських організацій і населення необхідною інформацією.
Метеостанція здійснює безперервні спостереження за НЯ та СГЯ, та передачу оперативної штормової інформації при виникненні цих явищ.

За період роботи метеостанції склад працівників неодноразово змінювався. Так на посаді техніка-агрометеоролога були: Крижановський В.І., Юрко А.А., Петрушова С.А., Пречислий В.В. (працював 18 років), Ананьєв С.В. (з 2017 року по теперішній час). На посаді техніка-метеоролога попрацювали: Ковальов С.П., Юрко А.А., Шевченко В.А., Хорошевська В.А., Лукашова А.І. (працювала з 1995 р. до 2017р.), Лопатіна М.Д., Верховод Т.М., Кичка Т.І., Рощина Л.І., Сапьян О.І., Потапенко О.М., Донцова Н.Н., Кіріченко А.С., Фоменко М.М., Кучерова С.В., Глодан В.О., Ананьєв С.В., Калєнова Н.А., Сап’ян М.М., Сергієнко С.І., Сіргінава В.А., Розумна Д.В., Ананьєва В.В., Парамонова А.В., Андрющенко Д.С.
Начальниками метеостанції були:
• Пречисла Галина Володимирівна (з відкриття у 1991 році до серпня 2005 року, потім перейшла на посаду техніка-метеоролога та працювала ще до листопада 2012 року);
• Пречисла Тетяна Іванівна (працювала техніком-метеорологом з 2000 року, стала на посаду начальника станції у листопаді 2005 року, у серпні 2009 року звільнилася);
• Верховод Тетяна Миколаївна ( працювала техніком-метеорологом з листопада 2005 року, , стала на посаду начальника станції у серпні 2009 року, у серпні 2017 року звільнилася).

Відомості про штат метеорологічної станції Новопсков:
• Начальник метеостанції – Парамонова Анна Вікторівна працює на станції з 2009 року, начальником з 2017 року;
• Технік-агрометеоролог – Ананьєв Сергій Вікторович працює на станції з 2010 року, спочатку техніком-метеорологом, а з вересня 2017 року техніком-агрометеорологом;
• Технік-метеоролог – Петрушов Микола Миколайович працює з березня 2017 року;
• Технік-метеоролог – Попова Анна Олександрівна працює з серпня 2017 року;
• Технік-метеоролог – Сопова Тетяна Володимирівна працює з вересня 2017 року;
• Технік-метеоролог – Вороніна Любов Миколаївна працює з червня 2018 року.

У період з листопада 2018 року на метеостанції частково проведено косметичний ремонт у деяких кабінетах. Плани метеостанції розраховані на кілька рокуів наперед, адже роботи вистачить усім: працівникам, ремонтникам, навіть електрикам та водопостачальникам.
Колектив метеостанції наполегливо працює над вдосконаленням своїх професійних знань для високої якості спостережень та обробки і передачі гідрометеорологічної інформації .