Атмосферне повітря

Забруднення атмосферного повітря

На рівень забруднення атмосферного повітря впливає обсяг викидів забруднюючих речовин від промислових підприємств, теплоелектростанцій та автотранспорту. Від промислових підприємств та теплоелектростанцій в атмосферне повітря надходять викиди у вигляді газів та пилу, а від автотранспорту компоненти відпрацьованих газів. Також, рівень забруднення атмосферного повітря міст залежить від: географічної розташованості міста (планування вулиць, висоти споруд, зелених масивів) та метеорологічних умов (вітрів, опадів, туманів).

Атмосферне повітря це природний ресурс, для якого не існує альтернативи. Саме тому стан та якість атмосферного повітря є ключовим фактором, що формує здоров’я людини.

Сектор спостережень за забрудненням атмосферного повітря комплексної лабораторії спостережень за забрудненням природного середовища Лисичанськ здійснює моніторинг стану забруднення атмосферного повітря міст Луганської області. Спостереження проводяться на 4 стаціонарних постах, які розташовані у містах Лисичанськ, Сєвєродонецьк та Рубіжне. Відбір проб повітря для проведення хімічного аналізу здійснюється щоденно, окрім неділі.